LEKCJE KEYBOARD

 

W sekcji keyboard możemy rozpocząć naukę gry na keyboardzie jak i na pianinie.

Program nauki obejmuje:

  • – naukę nut,
  • – koordynację obydwu rąk,
  • – pracę nad utworami (od strony „muzycznej”)

 

W pierwszym etapie poznamy układ nut na pięciolinii oraz rozkład dźwięków na klawiaturze. Rozpoczniemy od nut w kluczu wiolinowym, ale szybko będzie potrzebna również znajomość klucza basowego. W kluczu basowym zapisywane są nuty niższej części klawiatury, czyli te, które grane są najczęściej lewą ręką (to dla tych, którzy wybiorą grę na pianinie).

Sekcja keyboard Ivo-Music


Do gry na keyboardzie, czyli instrumencie z akompaniamentem automatycznym, potrzebna będzie znajomość akordów, które w tym przypadku będziemy grać lewą ręką. W obu przypadkach jednak rozpoznawanie nut będzie priorytetem.

W dalszej części nauki będziemy próbować pogodzić pracę obydwu rąk. Choć może się wydawać, że sprawa jest prosta, wielu początkujących muzyków z tym właśnie ma największy problem.

Dalszy etap nauki to już czysta przyjemność. Pracujemy na znanych i lubianych utworach muzycznych. Gramy to, co na prawdę chcemy grać, oczywiście w granicach rozsądku. Dobieramy odpowiednio stopień trudności granych utworów do stopnia zaawansowania i umiejętności danego ucznia. Czynimy tym naukę naprawdę przyjemną i taki właśnie sposób przynosi najlepsze efekty.

Służymy pomocą przy wyborze instrumentu klawiszowego.

Sprowadzimy dla Państwa dowolny instrument w bardzo atrakcyjnej cenie.