WYBÓR GITARY

Często młodzi ludzie, którzy chcą rozpocząć przygodę z gitarą, mają problem z doborem odpowiedniego rodzaju instrumentu. Stawiają często takie pytania:

  • Jaka jest najlepsza gitara dla początkującego?
  • Czy wybrać ?akustyka? czy gitarę klasyczną?

Odpowiedź może być prosta a jednocześnie bardzo trudna. Prosta, jeżeli wiemy w jakim stylu muzycznym chcemy się rozwijać. Gitarę klasyczną wybieramy jeżeli interesuje nas wykonywanie głównie muzyki klasycznej, natomiast gitarę akustyczną wtedy, kiedy chcemy grać przede wszystkim utwory z repertuaru rozrywkowego.

Wybór nie jest jednak taki oczywisty. Załóżmy, że chcemy się uczyć grać na gitarze ale nie możemy zdecydować się jaką gitarę wybrać. W takim przypadku wiele przemawia na korzyść gitary klasycznej, głównie ze względu na to, iż posiada ona struny nylonowe, w odróżnieniu od gitary akustycznej, gdzie gramy na strunach metalowych. Mówiąc prosto struny nylonowe łatwiej się dociska przez co powinno być prościej opanować gryf. Z drugiej strony gitara akustyczna ma zupełnie inne brzmienie, jest bardziej donośna, dlatego decyzję wyboru instrumentu trzeba podjąć samemu. Przede wszystkim wybieramy instrument, który przyniesie nam satysfakcję z grania. Jeśli już mamy coś na oku warto zabrać ze sobą osobę, kto może wziąć gitarę do ręki i ocenić jej walory. Pamiętajmy, że czym wyższej klasy instrument, tym większa będzie przyjemność z grania na nim, a co za tym idzie efekt dydaktyczny będzie dużo, dużo lepszy. My ze swoje strony służymy pomocą i doświadczeniem w zakupie dobrego instrumentu.

Jeśli nie jesteśmy zdecydowani na jakiej gitarze chcemy się uczyć i nie wiemy, czy gitara jest instrumentem, w kierunku którego chcielibyśmy rozwijać swoje zdolności, istnieje możliwość wypożyczenia instrumentu wraz z pokrowcem do transportu. 

 

WYBÓR INSTRUMENTU KLAWISZOWEGO

Wybierając "klawisza" trzeba zadać sobie podstawowe pytanie: czy chcemy grać głównie na pianinie, czy będziemy raczej "bawić" się graniem z akompaniamentem automatycznym? Jeżeli zależy nam na dobrej klawiaturze i najbardziej zbliżonych brzmieniach do fortepianu wtedy warto zainwestować w pianino cyfrowe. Jeżeli natomiast chcemy mieć instrument uniwersalny, na którym będziemy mogli grać zarówno na brzmieniach samego pianina jak i różnych instrumentów wraz z sekcją rytmiczną i akompaniamentem akordowym wtedy lepiej będzie wybrać keyboard typu workstation.

Najtańsze pianina cyfrowe z dynamiczną klawiaturą można kupić już za niecałe 800,00 zł. Jeżeli dysponujemy większą kwotą to na pewno jest w czym wybierać. I tu oczywiście służymy pomocą w wyborze instrumentu.

Oto kilka instrumentów, na które warto zwrócić uwagę.

  • YAMAHA NP-31
  • YAMAHA P-45
  • CASIO CDP-130

Zespół DeBest

  

Sklep Klinika Muzyki

Zapraszamy na zajęcia:

  • nauka gry na gitarze klasycznej
  • nauka gry na gitarze akustycznej
  • nauka gry na instrumentach klawiszowych
  • zajęcia wokalne

Terminy zajęć:

Środa 15:00 - 21:00

Olkusz, ul. Sosnowa 1.

Szybki kontakt:

Ivo-Music kontakt telefon

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.